Reklama

Reklama

Koźminiec. Wraca temat budowy fermy drobiu

Opublikowano: wt, 2 mar 2021 05:00
Autor:

Koźminiec. Wraca temat budowy fermy drobiu - Zdjęcie główne

Wraca temat budowy fermy drobiu w Koźmińcu w gminie Dobrzyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Planowana budowa fermy drobiu w Koźmińcu budzi nadal spore emocje. Zwłaszcza, że temat wraca. Po ubiegłorocznej odmowie wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji, do urzędu w Dobrzycy wpłynął nowy wniosek w tej sprawie. Co to oznacza?

Reklama

Gmina Dobrzyca. Budowa fermy drobiu w Koźmińcu

Ludzie alarmowali nas o swoim sprzeciwie wobec planom przedsiębiorcy.

- Nie ma na to naszej zgody! – komentowali wprost.

Sam inwestor tonował z kolei wówczas na naszych łamach emocje. I uspokajał.

- Zapewniam, że budowane kurniki, jeśli powstaną, będą posiadać najnowocześniejsze technologie - podkreślał. 

Gmina Dobrzyca. Budowa fermy drobiu w Koźmińcu

W ubiegłym roku przez wiele miesięcy trwało zbieranie niezbędnej dokumentacji związanej z planowaną inwestycją – w tego typu sprawach konieczne jest bowiem uzyskanie opinii od różnych instytucji.

I tak ostatecznie marszałek województwa zaopiniował wówczas realizację przedsięwzięcia pozytywnie, sanepid oraz Wody Polskie w swojej dokumentacji wskazały z kolei szereg warunków dla realizacji wspomnianej budowy, natomiast Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska dała decyzję odmowną.

I na tej podstawie, w sierpniu 2020 roku, burmistrz Dobrzycy wydał swoją decyzję: również o odmowie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia. 

Gmina Dobrzyca. Budowa fermy drobiu w Koźmińcu. Nowy wniosek

W praktyce oznaczało to brak zgody na budowę fermy drobiu w Koźmińcu – przynajmniej w tamtym kształcie i na podstawie tamtej dokumentacji. Pisaliśmy o tym kilka miesięcy temu na naszych łamach.

Okazuje się jednak, że ówczesna odmowa nie zakończyła sprawy. Do urzędu w Dobrzycy wpłynął bowiem nowy wniosek inwestora dotyczący budowy fermy drobiu – chodzi o tę samą działkę na wsi i taką samą obsadę kurników (1120 DJP).

- Nowy wniosek został uzupełniony o braki z poprzedniego, przez które została dana odmowna decyzja – precyzuje dziś wprost „Życiu Pleszewa” inwestor.

Gmina Dobrzyca. Budowa fermy drobiu w Koźmińcu. Czy były protesty?

Jak mówią nam z kolei urzędnicy w Dobrzycy, nowa sprawa planowanej budowy fermy drobiu jest dopiero na etapie początkowym.

- Sprawa dotycząca wydania decyzji środowiskowej dla budowy fermy drobiu o obsadzie 1120 DJP wraz z niezbędną infrastrukturą przewidzianego do realizacji na działce nr 6/5 w miejscowości Koźminiec znajduje się na etapie wszczęcia postępowania z udziałem społeczeństwa – odpowiadali nam przedstawiciele urzędu w Dobrzycy.

Jak się dowiedzieliśmy do południa 17 lutego – czyli dnia, w którym mijał 30-dniowy termin składania uwag i wniosków - nie wpłynęła żadna skarga czy też protest odnośnie planów budowy kurników.

Urząd w Dobrzycy nie otrzymał również żadnej opinii i uzgodnień od organów współdziałających. To – jak pokazała ubiegłoroczna praktyka – może jeszcze długo potrwać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  Piotr

  i dobrze niech będzie jeśli ktoś buduje się na wsi to niech się dostosuje do ludzi że wsi

  • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   Miś

   A jak ktoś pobuduje się na wsi i postawią wiatraki obok domu to co ma zrobić .

   • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    sarkazm

    cieszyć się darmową klimatyzacją